Tylne odbłyśniki


Tylne lampy to element w moim aucie, który od początku miał wyróżniać go wśród innych Trabantów. Założenie było takie, aby wyglądały one jak te z 601, ale "wnętrzności" miały bazować na lampach z 1,1 (pisałem o tym w poście: Tylne lampy). Całość miała wyglądać jakby była wykonana fabrycznie i tylko "znawcy tematu" mieli zauważyć, że nie są to seryjne lampy z 1,1. Układ żarówek miał pozostać taki jak w 1,1. Takie rozwiązanie pozwoliło umieścić w obudowie lampy z 601 światło wsteczne oraz przeciwmgłowe. Stworzyło to jednak problemy z kloszem lampy. Zastosowanie seryjnych kloszy pomarańczowo-czerwonych z 601 nie było możliwe. Niestety konieczne stało się zastosowanie kloszy przeźroczystych (pisałem o nich w poście: Białe klosze lamp tylnych), których fanem nie jestem. Ponadto takie klosze bardziej zwracają uwagę na nieseryjność tych lamp.

Pomimo to postanowiłem nie rezygnować z pomysłu. Pierwsze prace nad lampami były poszukiwaniem odpowiedniego rozwiązania (przedstawiałem je we wspomnianym już poście: Tylne lampy). Najprostsze okazało się zamontowanie gniazd na seryjne "kostki" przyłączeniowe w obudowach z 601. Dzięki temu podłączenie lamp możliwe jest na zasadzie "plug and play".


O wiele trudniejszym zadaniem było dla mnie przemodelowanie odbłyśników. Wykonanie pierwszego trwało długo. Wielokrotnie poddawałem go przeróbką i modyfikacją. Jednak udało się.


Nie ukrywam jednak, że dość długo zwlekałem z robieniem tych odbłyśników i ostatecznie skończyłem je tuż przed zlotem Deluxe BBQ 2012 organizowanym przez WartburgRadikalz (o pokazaniu się auta na tym zlocie pisałem w poście: Pokazał się). Pośpiech wpłynął oczywiście na wykonanie tych elementów. Odbłyśniki nie zostały zbyt dokładnie wygładzone co musi zostać poprawione. Dodatkowo pokryję je lakierem, "chromeffect" dzięki czemu powinny lepiej spełniać swoje zadanie.

Ogólny wygląd lamp można było już "podziwiać" we wcześniejszych postach (np.: Tylna tablica, Uszczelnianie). Pomimo "kontrowersyjnych" białych kloszy, uważam, że wyglądają dobrze. Wiele osób myślało, że to seryjne lampy z 601 więc przeróbkę uważam za udaną!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Nowszy post Starszy post
 

Liczba wyświetleń

Najpopularniejsze posty